E-võistumängimine

17. aprillil toimunud e-Võistumängimise peapreemia pälvis viiulil mänginud Marta Külaots, kes võitis ühtlasi ka poogenpillide kolmanda taseme grupi. Esmakordselt välja jagatav publikupreemia läks seekord 590 häälega Kertu Zahharovile. 

Suur Üleriigiline Võistumängimine toimus tänavu erandkorras Interneti vahendusel ning e-Võistumängimise nime all. Konkursil osalemiseks saatis eelnevalt oma video 68 noort pärimusmuusikut, kes olid jagatud erinevatesse vanuse- ja pilligruppidesse. Terve tänase päeva arutles saabunud videote üle ning valis välja parimatest parimad Zoom-keskkonnas toimetanud žürii, kes tegi võitjad teatavaks Viljandi Pärimusmuusika Aida FaceBooki lehel reaalajas. 

Žürii esimehe Villu Talsi sõnul on žüriil ülihea meel, et iga-aastast Võistumängimist eriolukorras ära ei jäetud, vaid rasketest oludest võitu saadi. „Žürii liikmeks olemine pani meid kõiki muidugi proovile, aga samas tõi nende lugude läbi vaatamine ja pärast nende üle arutlemine mõnusat vaheldust isolatsiooni-ellu. Südame teeb soojaks, kui mõelda kuidas oma kodudes meie oma Eestimaa pojad ja tütred mängivad lausa uskumatult suurepäraselt pärimusmuusikat,” ütleb Villu Talsi.  Žürii liikme Krista Sildoja sõnul on seekordne Võistumängimise kogemus olnud päris kummaline. “Me siiski saime läbi ekraanide selle energia kätte. See pole mitte tavaline, et nii noores eas mängitakse oma maa pärimusmuusikat! Need lapsed on erilised terves maailmas, et  nii noorelt oma pärimuspilli mängida osatakse. See on võimas, mis meil siin toimub Eestis!” kiidab Sildoja osalejaid. 

Asjatundjatest koosnenud žürii koosseis oli tänavu järgmine: Villu Talsi, Maarja Soomre, Krista Sildoja, Kadri Lepasson, Katariin Raska, Martin Müller, Timo Steiner

Kõiki lugusid näeb
SIIT!

Erinevate pilli- ja vanusegruppide parimad olid:

Kannel I parim väikekannel: Silina Liht, õpetaja Leanne Barbo (Tabasalu Muusikakool)
Kannel I parim rahvakannel/päkarauakannel: Arabella Peedu, õpetaja Õie Pärtel (Orissaare Muusikakool)
Kannel II parim väikekannel: Gerda Ly Käis, õpetaja Koidu Ahk (Valga Muusikakool)
Kannel II parim rahvakannel/päkaraukannel: Aia Rikka, õpetaja Kadri Lepasson (Mooste Rahvamuusikakool)

Eripreemia artistliku ja vaba mängu ning kandlemängu traditsiooni mitmekülgsuse hoidmise eest: Kertu-Liis Õnnis, õpetaja Tuule Kann (Vanalinna Hariduskolleegium)
Eripreemia julge esituse eest: Laura Kirke Kärsna, õpetajad Elbe Prants ja Pille-Riin Langeproon  (Tallinna Lauliku Lasteaed)
Eripreemia jõulise ja meheliku mängustiili ning silmnähtava mängumõnu eest: Mihkel Kukk, õpetaja Lauri Õunapuu

Info võetud Eesti Pärimusmuusika Keskuse koduleheküljelt: siit

Leave a Reply