Väikekandlepäevad Järvamaal 2021

Kandlemeisterdamiskursus Mihkel Soone juhendamisel Vodja mõisas 12.-16. 06. Kohad hetkel täitunud, kuid võib vabaneda 1 koht. Osalustasu 100 eurot.
Väikekandletunnid algajatele Eliise Peelo juhendamisel Vodja mõisas 12.-16.06 Liituda võivad kõik huvilised. Osalus 5 eurot.
Kandlemängu õpituba edasijõudnutele Kadri Lepassoni juhendamisel Ärtklitoas Paides Pikk 38 16.06 kell 15. Oodatud on kõik huvilised. Osalus 10 eurot.
Lõppkontsert Paide Raekojas 16.06 kell 18. Esineb duo VIIK: Kadri Lepasson 12-keelsel kandlel ja Ott Kaasik kitarril (rootsi lautol). Kaastegevad Järvamaa kandlemängijad. Pilet täiskasvanutele 5 eurot, lapsed tasuta.
Korraldajad: MTÜ Ärklituba, pärimusring Rakuke, Vodja Kool
Info Eliise Peelo tel 5627523, Hedi Jürgen tel 5172808 või saada meile sõnum MTÜ Ärklituba FBs
Toetajad: Paide linn ja Kulturkapitali Järvamaa ekspertgrupp.

Lähem info: https://www.facebook.com/events/4638785819470075/?ref=newsfeed

Lõppkontsert: duo VIIK

Kadri Lepasson – 12-keelne kannel
Ott Kaasik – kitarr (rootsi lauto)
Kaastegevad Järvamaa kandlemängijad.

Kontserti toetab Paide linn.
Pääse 5 eurot, lastele tasuta.

Instrumentaalansambel VIIK ühendab kahte Eesti pärimusmuusika maastikul juba pikalt toimetanud muusikut, kes on otsustanud oma instrumendid ja loomevõime ühendada. 12-keelne kannel ja kitarr otsivad kokkukõlasid ja eneseväljendust omaloomingu maailmast.Duo muusika on isiklik ja autorite nägu, andes kuulajale võimaluse osa saada loojate rännakutest, pidu- ja argipäevast ning kõige sellega kaasnevatest emotsioonidest. 
Kannelt ja kitarri ei kuule just tihti lavalaudadel koos mängimas, sestap on nauditav, kuidas duo VIIK muusika kõlapildis need ühtseks tervikuks sulanduvad.

“VIIK on nagu muistne kaalukiik, mille tasakaalus püsimiseks peavad teine teisel pool keskpunkti istujad üksteist hästi jälgima, et mitte uppi minna. Kadri ja Oti mängus on kiik pidevas liikumises ning pakub põnevat jälgimist, millise kaarega meloodiad ja fraasid maanduvad või kuhu välja jõuavad. Mugavat paigalseisu siit ei leia, või kui, siis loob näiline rahunemine maad uuteks üllatusteks. Kahe pilli keeled maalivad kuulaja kõrvadesse pildi, nagu oleks kaasamängijaid veel siin-seal, luues mulje helgest ja avarast mängumaast, kus kõik on võimalik.“Kristjan Priks, muusik (DAGÖ, Riffarrica)