Noorte kontsert

L. 13. aprill 2019 kell 14.00 H. Elleri nim. Tartu Muusikakool

Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/304096903535243/

Kontserdil astuvad üles:

Kokleansambel Taureni

Kokleansambel “Taureņi” (“Liblikad”) on pärit Riiast, Latgale Muusika- ja Kunstikoolist. Nende juhendajaks on Sanita Sprūža.

Nad on värvilised nagu liblikate tiivad – hobideks on neil tantsimine, jalgpall, karate, joonistamine, laulmine. Ühe kokleansambli liikmetena on nad mänginud 1,5 aastat. Nad armastavad kontsertidel mängimist väga ja on väga õnnelikud, et saavad osa võtta sellest Rahvusvahelisest Kandlefestivalist eriti, kuna see on nende esimene esinemine väljaspool Lätit.


The kokle ensemble “Taureņi” (“The Butterflies”) is from Riga, Latgales suburban Music and Art school. Their leader is Sanita Sprūža.

They are colorful as the wings of a butterfly – with their hobbies like dancing, football playing, karate, drawing, singing and as members of one kokle ensemble they are playing together for 1,5 years. They love to play in the concerts very much and they are happy to take part in this International Kannel festival especially because it is their first performance abroad.

Kandleansambel Kõuekeeled

Ansambel Kõuekeeled tegutseb Kiviõli kunstide koolis ning koosneb vahvatest ja särtsakatest noortest kandlemängijatest. Kõuekeeled mängivad ning laulavad katsetades ja harrastades erinevaid muusikastiile – pop-rock muusikat, pärimusmuusikat, räppi ja kõike muud, mis tundub põnev ja kaasahaarav. Pillid: kandled, cajon, vokaal, mandoliin. 2017. aasta lõpus andis ansambel välja oma debüütalbumi “Kontsad ja pastlad”.

Kandleorkester Sotto Voce

Kandleorkester Sotto Voce tegutseb 2001. aastast alates. Orkestris mängivad parimad kromaatilise kandle õpilased üle terve Eesti. Kokku saadaks kolm korda aastas Eestimaa erinevates paikades ning õpitakse kolme- kuni viiepäevastes laagrites erinevaid lugusid. Hetkel tegutseb orkestri all kaks koosseisu: suurte orkester (IV klass ja vanemad) ning väikeste orkester (II-IV klass). Suuri juhendavad Ruth Kuhi, Laura Linnaks ja Ann Kase, väikeste eest hoolitsevad Pille Bergmann ja Gerda Merila. Orkester avaldas 2005. aastal oma esimese plaadi “Sotto Voce” ning 2017. aastal teise plaadi “Sosinad”.

Marta Johanna Kärmas

Karmen Juhkam

Karmen on lõpetanud väikekandle eriala Tabasalu Muusikakoolis Leanne Barbo õpilasena.  Kandle juures on teda huvitanud erinevad mänguviisid  ning nendega kaasnevad väljakutsed. Kõige rohkem meeldib mängida mõnusa rütmiga tantsulugusid nii Eestist kui kaugemalt.

Miia Polding

Kärt Suurlaht

Kärt Suurlaht on Vanalinna Hariduskolleeigiumi Gümnaasiumi muusikaharu õpilane. Ta on lõpetanud Keila Muusikakooli kromaatilise kandle eriala, kus tema õpetajaks oli Pille Karras. Seal õppis ta ka 7 aastat klaverit Eva Teppo käe all. Kandle õpinguid on ta praegu jätkamas VHK muusikakoolis, õpetaja Ella Maidre juures.

Konkurssil “Parim noor instrumentalist” on Kärt kahel korral saavutanud nii 1. kui ka 3. koha. Ka klaveriga on ta jōudnud samal konkurssil lõppvooru, saades seal diplomi. Kärt on osalenud veel rahvusvahelises muusikalaagris “Eesti Etno”, esinenud Viljandi Pärimusmuusika Festivali rohelisel laval ansambliga Pärinurk ja on projekti “Klassikaraadio kutsub külla” raames mänginud Klassikaraadio otseeetris.

Kontsert on kõigile tasuta!