Tagasi XIV Rahvusvaheline Kandlefestival-le

Meister ja sellid

L. 18. september 2021 kl 13.00 H. Elleri Muusikakool

Registreeru: https://fienta.com/et/xiv-rahvusvaheline-kandlefestival-avakontsert-26038

Vabariigi Pillimees Martin Arak

Martin Arak on üks lihtne Eesti mees, kelle armastatud hobiks on saanud tema esiisade kombel rahvakandle mängimine. Sõbrad ja tuttavad kutsuvad teda Kandle Ossiks, sest pole just igapäevane nähtus, et üks ligemale sada kilo kaaluv kiilakas mehejurakas võtab talle armastatud pilli kätte ja hakkab sellest häält välja kiskuma. Mõne loo saatel on Oss isegi oma häälepaelad valla löönud ja kuulajadki kaasa laulma kutsunud. 

Pealtnäha ossiliku fassaadi taga peitub tegelikkuses kahe tütre isa õrn hing ja soe süda, mis on ka kuulajatele lahkelt avali.

Aasta kandleõpilane Aia Rikka

Aia Rikka on Põlvamaalt Kauksist pärit kandlemängija. 2013. aastal alustas ta Mooste Rahvamuusikakoolis oma muusikuteekonda väikekandleõpingutega, kuid nüüdseks on tema instrumendiks saanud külakannel, millel ta mängib nii pärimus- kui ka popmuusikat.

Aia on neljal korral osalenud Viljandi Üleriigilisel Võistumängimisel, millest kolmel on kuulutatud oma vanusegrupi parimaks kandlemängijaks. 2018. a novembris võttis ta osa koos õpetaja Kadri Lepassoniga Masurkafestivalist Poolas ning 2020. a pälvis Eesti Kandleliidu poolt välja antud Aasta Kandleõpilase tiitli.

Kanneller

Kannelleri nimi on sõnamäng Ellerist ja kandlest, mängijateks antud kooli õpilased, ning oli olemas enne kui tekkis koosseis. Kui Elleri kooli esimesed õpilased jõudsid nii kaugele, et sai hakata kontsertidel koos mängima, hakati ka nime kasutama. Repertuaarile piiranguid pole – pigem otsitakse lugusid vastavalt kontserdi teemale või vahelduseks ülejäänule. Kui mõni liige tuleb talle südamelähedase looga, siis võtakse ka see suure rõõmuga ette.