Tagasi XV Rahvusvaheline Kandlefestival-le

Noorte kontsert

L. 16. september 2023 kl 13.00 Heino Elleri Muusikakool

Tasuta!

AIA RIKKA

Aia Rikka on noor artist, kes leidis oma tee kandlemänguni juba 10-aastaselt. Õppinud on ta Mooste Rahvamuusikakoolis, kus tema esimeseks instrumendiks oli väikekannel, aasta pärast juba rahvakannel ning seejärel külakannel, mille juurde on ka pärast muusikakooliõpingute lõpetamist jäänud. Kui varasemalt on muusik näidanud oma oskusi peamiselt traditsioonilise külakandlemängu valdamises, siis nüüdseks on ta avalikkuse ette toonud ka oma enda loomingu, milleks inspiratsiooni on leidnud peamiselt popmuusikast. Oma esinemiskavas toobki ta kuulajateni killukese oma värskelt ilmunud debüütalbumist “Ups”, milles põimitud erinevad kandlemängutehnikad ja muusikažanrid. Külakandlemäng saab selles kavas täiesti uue lähenemise ja kuulajaid kindlasti külmaks ei jäta.

TRIO MOONBUG

Marliis Miilimäe on kromaatilist kannelt mänginud juba 16 aastat ja lõpetatud on Pärnu Muusikakool, Pärnu Kunstide Maja, Georg Otsa nimeline Muusikakool ja Tallinna Muusika- ja Balletikool. Hetkel töötab ta Tallinnas kandle- ja harfiõpetajana. Rahvamuusika ja klassikalise muusika taustaga Marliisi huvitab eriti kaasaegne muusika ning eksperimenteerimine mängutehnikate ja kõlavärvidega. 

Moonbug on kolmeliikmeline bänd, kes esitab ainulaadse helimaastikuga melodramaatilise popi stiilis originaalmuusikat. Eesmärgiks on avada publikule kannelt ja selle kõlavõimalusi väljaspool rahvamuusika ja klassikalise muusika raamistikku. Helikeeles peegeldub tugev ja hingestatud inimlik kohalolu armastuse, kaotuse ja eneseotsingutega käsikäes. Kesksel kohal on tekst ja inimhääl, millest kumab läbi laulja klassikalise muusika taust ning mis omakorda seguneb tõlgendustega popkultuurist. Omapärasust lisab kromaatilise kandle metalne kõla, mida on elektrooniliselt muundatud ning ootamatud elektroonilised rütmid ja pikseldatud kaunistused. Muusika ja sõnade autor on bändi laulja Irene, kandle helid kõlavad Marliisi esituses ja beat`i ning piksleid lisab produtsent Ookean.

HERTA IDA UDIKAS

Herta Ida Udikas (2010) alustas kandleõpinguid 2017. a VHK  muusikakoolis õpetaja Tuule Kanni juhendamisel. Ta mängib nii  7-keelelist kui kromaatilist kannelt. Lisapillina on ta õppinud klaverit ning iseseisvalt karmoškat, viimase oskusi täiendanud Rikka Ivvani pillilaagrites Setumaal.

Herta Ida on võtnud osa Kehras toimunud väikekandle konkursist Välenäpp, mille võitis oma vanuseklassis aastal 2019. Viljandis toimunud vabariiklikul võistumängimisel on ta osalenud edukalt neljal korral –  aastatel 2021 ja 2022 oli ta oma vanuserühma parim, viimasel, 2023.a võistumängimisel pälvis ta eripreemia meisterliku mängu eest ning Eesti Kandleliidu auhinna  võimalusega esineda Tartu 2023. aasta rahvusvahelisel kandlefestivalil. Herta Ida on innukas pillimängija, kellel, vaatamata oma noorusele, on ette näidata arvukaid esinemisi, omaloomingut kui ka tantsuks mänge. Herta Ida ise tantsib juba aastaid tantsuansamblis Lee.

PAULINA&MIIA

Paulina ja Miia sõprus sai alguse aastal 2017. Duo idee tekkis aastal 2020,  kui mõlemad astusid õppima Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli. Kannel on neile südamelähedane, sest see on väga eriline pill, nii vana, samas nii uus. Kandle edasiarendamine kestab siiani ja paljud võtted on veel avastamata.