Öökontsert

R. 17. september 2021 kl 23.00 tARTu pood

Piletid: https://fienta.com/et/xiv-rahvusvaheline-kandlefestival-avakontsert-25987

Instrumentaalansambel VIIK ühendab kahte Eesti pärimusmuusika maastikul juba pikalt toimetanud muusikut, kes on otsustanud oma instrumendid ja loomevõime ühendada. 12-keelne kannel ja kitarr otsivad kokkukõlasid ja eneseväljendust omaloomingu maailmast.

Duo muusika on isiklik ja autorite nägu, andes kuulajale võimaluse osa saada loojate rännakutest, pidu- ja argipäevast ning kõige sellega kaasnevatest emotsioonidest. 

Kannelt ja kitarri ei kuule just tihti lavalaudadel koos mängimas, sestap on nauditav, kuidas duo VIIK muusika kõlapildis need ühtseks tervikuks sulanduvad.

VIIK on nagu muistne kaalukiik, mille tasakaalus püsimiseks peavad teine teisel pool keskpunkti istujad üksteist hästi jälgima, et mitte uppi minna. Kadri ja Oti mängus on kiik pidevas liikumises ning pakub põnevat jälgimist, millise kaarega meloodiad ja fraasid maanduvad või kuhu välja jõuavad. Mugavat paigalseisu siit ei leia, või kui, siis loob näiline rahunemine maad uuteks üllatusteks. Kahe pilli keeled maalivad kuulaja kõrvadesse pildi, nagu oleks kaasamängijaid veel siin-seal, luues mulje helgest ja avarast mängumaast, kus kõik on võimalik.“

Kristjan Priks, muusik (DAGÖ, Riffarrica)

koosseis:

Kadri Lepasson – 12-keelne kannel

Ott Kaasik – kitarr (rootsi lauto)