Tagasi XV Rahvusvaheline Kandlefestival-le

Lõppkontsert: festivali ansambel ja solistid

P. 17. september 2023 kl 14.00 Heino Elleri Muusikakool

Piletid: https://piletikeskus.ee/et/2myay8

Festivali lõppkontserdil astub üles selleks puhuks kokku pandud festivali ansambel, mis koosneb parimatest kromaatilise kandle mängijatest üle Eesti. Eestvedajaks Ruth Kuhi. Esitusele tuleb muusikat autoritelt Purchell, Pachelbel, Pärt, Sisask, Lully, Glass, Miyagi ning spetsiaalselt kandlele kirjutatud teosed Brenda Pärteli ja Karin Tuule sulest.

Lisaks astuvad üles solistikonkursil osalenud noored kanneldajad: Taavi Johannes, duo Lämmi Üü, duo Krõõt Kull&Ronja Kralik ja duo Paulina&Miia.

duo PAULINA&MIIA

Paulina ja Miia sõprus sai alguse aastal 2017. Duo idee tekkis aastal 2020,  kui mõlemad astusid õppima Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli. Kannel on neile südamelähedane, sest see on väga eriline pill, nii vana, samas nii uus. Kandle edasiarendamine kestab siiani ja paljud võtted on veel avastamata. 

duo KRÕÕT KULL&RONJA KRALIK

Duo Krõõt Kull ja Ronja Kralik on Tallinna Muusikakooli 6. klassi kandle eriala õpilased. Koos on nad üles astunud nii kooli kontsertidel kui ka MUBA Suures saalis. Neid ühendab kirg kandlemängu vastu ja soe sõprussuhe. Mõlema noore muusiku eriala juhendajaks on õp Anna-Liisa Eller.

TAAVI JOHANNES

Taavi Johannes on õppinud kannelt viimased 7 aastat Anna-Liisa Elleri juures. Taavi on täiendanud end Nõmme Muusikakooli rütmimuusika osakonnas Ingrid Hageli juhendamisel. Käesoleval aastal alustab ta õpinguid Tallinna Muusika- ja Balletikooli rütmimuusika suunal jazz-kandle erialal.

LÄMMI ÜÜ

Lämmi Üü on kahe kromaatilise kandle duo, kelle muusika haarab tükikesi eesti pärimusest ning loob sellele läbi kandlekõla uue hingamise. Virumaa neiud, Loore Vau ja Triinu Orgmets, õpivad Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika erialal ning leidsid õpingute käigus omavahel ühise huvi — jutustada läbi muusika hääbunud lugusid muistsete eestlaste rahvakommetest. Eriti on duo inspireeritud varasemate põlvede öistest tavadest. Soojas suveöös oli eestlase jaoks palju olulist ja märgilist — see oli aeg, et tulla kokku, lõbutseda, pilli mängida ja jutte vesta. Kuid öös on ka rahulikum ja süngem pool, mille erinevaid külgi neiud meelsasti enda muusikas paljastavad. Nii tunduski sünnis panna koosseisule nimeks Lämmi Üü. Lämmi ehk kuum ja üü ehk öö. Koos ikka lämmi!