Valmis esimene kromaatilise kandle õpetamise metoodika raamat

Valminud on esimene raamat, mis on pühendatud kromaatilise kandle õpetamise metoodikale. Raamatu idee autor ja looja on pikaaegne kandleõpetaja Ruth Kuhi.

“Raamat “Kromaatilise kandle õpetamise metoodika raamat” on mõeldud eelkõige kandleõpetajaks õppivatele tudengitele, aga võib olla toeks juba töötavatele õpetajatele. Kuigi raamat keskendub kromaatilise kandle õpetamisele, võib sealt leida harjutusi, mänge ja ideid ka mõne teise pilli mängija,“ toob välja raamatu autor Ruth Kuhi.

Raamat keskendub sellele, kuidas kromaatilist kannelt õpetada algajale. Mida ja millises järjekorras, millised ohud varitsevad õppijat või siis õpetajat sellel teel. Raamatust leiab mitmeid kasulikke nippe, mida ühel kromaatilise kandle õpetajal oma õpetamise teekonnal tarvis läheb. Lisaks on raamatus õppimist hõlbustavad mängud, mida on kõigil soovijail võimalik kohe järele proovida.

Raamatu autor on Ruth Kuhi, kelle õpetajal Els Roodel (1934-2022) on valminud teoses märkimisväärne osa. “Raamat on sellest, mida Els Roode on kõigile õpetanud, aga kirja ei pannud. Raamat sündis lubadusest Elsule metoodika raamat valmis kirjutada, mille andsin talle 2021. aasta suvel,” kommenteerib Ruth.

Ruth Kuhi lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe 2007. aastal interpretatsioonipedagoogika erialal. Ta on töötanud erinevates muusikakoolides üle Eesti ning 2010. aastal avas ta kandleklassi Tartus Heino Elleri Muusikakoolis. Ruth on üks üle- Eestilise kandleorkestri Sotto Voce asutajatest, kellega koos on ta salvestatud kaks plaati. 2022. aastal sai Ruth Eesti Muusikakoolide Liidu tänupreemia südamega tehtud töö eest õpilaste juhendamisel/heaks lavapartneriks olemisel ja Eesti muusikahariduse edendamisel.

Raamat anti välja koostöös Eesti Kandleliiduga. Raamatu ilmumist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Muusikakoolide Liidu fond “Noor instrumentalist”. Raamatu soetamise soovist saab teada anda aadressil ann@kandleliit.ee. Eesti Kandleliidu liikmele maksab teos 25€, teistele 30€.