Afekti sümfooniakontsert ERSOga

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
Date(s) - 01/11/2019
18:00 - 21:00

Sündmuspaik
Estonia kontserdisaal

Categories


Kasutaja ERSO foto.

Rahvusvahelise Nüüdismuusika Festivali AFEKT sümfooniakontsert esitleb festivali kesksete heliloojate Toshio Hosokawa ja Märt-Matis Lille filosoofilisi ja esteetilisi ühisosi ning erisusi. Need peegelduvad ulatuslikes sümfoonilistes helimaastikes, mille keskmes on arhailiste ja ida kultuuride sümbioos lääne modernistliku helikeelega.

Kava raamivad ühelt poolt maailma nüüdismuusika lavade superstaari Olga Neuwirthi looming ja teisalt noore Eesti helilooja Maria Kõrvitsa uudisteose maailmaesiettekanne.

Maria Kõrvits
“Darkness and Deeper Dark” (esiettekanne)

Toshio Hosokawa
“Ferne Landschaft” I–III

Olga Neuwirth
“Masaot/Clocks without Hands”

Märt-Matis Lill
“Hara Hoto varemed”

Kristi Mühling kannel
Vambola Krigul löökpillid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Clement Power

ERSO ees debüteerib Briti dirigent Clement Power, kes on üks kõige hinnatumaid ja nõutumaid nüüdismuusika dirigente maailmas. Ta on tuntud eelkõige suurepärase 20. ja 21. sajandi muusika interpreedina, kes on teinud koostööd paljude mainekaimate Euroopa orkestritega ning annab sageli kontserte selliste juhtivate uue muusika ansamblitega, nagu Klangforum Wien, MusikFabrik jt.

Eelkontserdil kell 18 kõlab Tarmo Johannese esituses Toshio Hosokawa teos “Atem-Lied” bassflöödile. Kontserdieelses vestluses osalevad Toshio Hosokawa, Märt-Matis Lill ja Maria Kõrvits. Vestlust modereerib Monika Mattiesen.

Kontserdisarja “Resonants” esitleb Inchcape BMW Eesti esindus.

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.